خرید بهترین هاست برای وردپرس (12 هاستینگ برتر) + (20 ویژگی هاست خوب)

در جلسه 5 آموزش وردپرس به موضوع مهم خرید بهترین هاست برای وردپرس رسیدیم. در این راهنمای جامع 20 ویژگی هاست خوب برای سایت را معرفی می کنیم. همچنین 12 تا از بهترین شرکت های هاستینگ ایران برای خرید هاست معتبر را فهرست می کنیم. ابتدا حتما و حتما خلاصه نکات این راهنما در ویدئوی بالای صفحه را مشاهده کنید. سپس با نکات تکمیلی و فوق جامع این راهنما با ما در دانشگاه وردپرس همراه باشید.

20 ویژگی هاست خوب + 12 شرکت هاستینگ برتر ایران در سال 1401

در این مقاله یک راهنمای جامع خرید هاست خوب برای وردپرس آماده کرده ایم. البته مشخصات و ویژگی هایی که در این راهنما بررسی می کنیم در واقع برای هر نوع سایت وردپرسی یا غیر وردپرسی ضروری هستند.

هاست خوب

در این راهنما ابتدا 20 ویژگی مهم برای بررسی بهترین هاست وردپرس را معرفی می کنیم. از آنجایی که برخی از این ویژگی ها کاملا ضروری هستند و برخی دیگر برای انتخاب بهترین هاست اختیاری هستند ویژگی ها را به ترتیب اولویت فهرست و دسته بندی کرده ایم.

پس از معرفی ویژگی های یک هاست خوب، 12 شرکت برتر هاستینگ ایرانی معتبر و قابل اعتماد را برای خرید هاست به شما معرفی می کنیم.

سرفصل های اصلی این راهنما
 • بررسی 20 ویژگی مهم در خرید هاست مناسب برای وردپرس
 • معرفی 12 شرکت هاستینگ معتبر ایران برای خرید هاست خوب و مطمئن

با ما در دانشگاه وردپرس و معرفی ویژگی ها و شرکت های فروش هاست مناسب همراه باشید. یونی وردپرس مرجع آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی.

20 ویژگی بهترین هاست وردپرس

برای خرید هاست باید یک سری ویژگی ها را در نظر بگیرید. برخی از این ویژگی ها مربوط به بررسی شرکت ارائه دهنده خدمات می شوند و برخی دیگر مربوط به سرویسی است که در این شرکت ها ارائه می شوند.

در ادامه...
 • ابتدا 3 ویژگی خیلی مهم و ضروری را معرفی می کنیم که برای تهیه هاست حتما باید به آن ها توجه کنید.
  (3 ویژگی خیلی ضروری)
 • سپس امکانات ضروری یک سرویس هاست مناسب را فهرست می کنیم که برای سایت های وردپرس ضروری هستند.
  (9 امکان ضروری برای وردپرس)
 • در ادامه امکانات بیشتر و اختیاری را معرفی می کنیم که به کمک آن ها می توانید یک هاست را به عنوان یک هاست خوب و عالی شناسایی کنید.
  (8 امکان کاربردی)

بررسی بهترین شرکت هاستینگ ایران (3 ویژگی خیلی ضروری)

بهترین شرکت هاستینگ ایران

پیش از هر چیز 3 مورد از ویژگی های مهمی که در خرید هاست باید بررسی کنید را فهرست می کنیم و در مورد هر کدام توضیح مختصری می دهیم.

3 ویژگی خیلی ضروری برای خرید هاست معتبر
 1. امنیت هاست
 2. کیفیت هاست
 3. پشتیبانی هاست

1- امنیت هاست و اطلاعات

هاست معتبر و امنیت هاست

وقتی شما سایت خود را بر روی یک هاست راه اندازی می کنید، تمام اطلاعات سایت شما، فایل ها و اطلاعات، محتواها و اطلاعات کابران و مشتریان بر روی هاست قرار می گیرد. همچنین تبادل اطلاعات و تراکنش های مالی بر بستر همین هاست انجام می شوند. پس امنیت اطلاعات سایت شما مستقیما به امنیت هاستی که تهیه می کنید وابسته است.

وقتی می خواهید بهترین شرکت هاستینک مناسب با نیازهای سایت خود را نیازسنجی کنید اولین و مهمترین معیار شما باید امنیت هاست باشد.

در ویدئوی ابتدای این صفحه مجتبی تبسمی در مورد معیارهای تشخیص یک هاست معتبر اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار داد.

2- کیفیت سرعت و آپ تایم

هاست خوب آپ تایم

کیفیت سرعت سایت و آپ تایم سایت نیز از دیگر معیار مهم در انتخاب یک هاست خوب برای وردپرس هستند. وقتی کاربران سایت شما از سایت بازدید می کنند از یک سری منابع هاست برای پردازش و نمایش سایت در مرورگر آن ها استفاده می شود. هرچقدر تعداد بازدیدها بیشتر می شود منابع بیشتری از هاست شما برای پردازش درخواست های کاربران مورد نیاز است.

اگر یک هاست معمولی و بی کیفیت داشته باشید خیلی سریع با بازدید همزمان چند کاربر سایت شما از دسترس خارج می شود. یا سرعت سایت آن قدر کم می شود که کاربران نمی توانند سایت شما را باز کنند.

مورد دیگری که در مورد کیفیت هاست مطرح است مسئله آپ تایم است. آپ تایم درصد زمانی است که سایت شما در دسترس باشد. آپ تایم هاست اینگونه محاسبه می شود.

میزان زمان های در دسترس بودن سایت تقسیم بر کل زمان بازه بررسی.

مثلا اگر سایت شما در 30 شبانه روز گذشته 3 ساعت از دسترس خارج شود میزان آپ تایم آن این گونه محاسبه می شود:

هاست وردپرس محاسبه آپ تایم

آپ تایم هاست توسط پشتیبانی هاست و پیش از خرید اعلام می شود و پس از خرید نیز امکان مانیتور و بررسی آپتایم وجود دارد.

آپ تایم هاستی که تهیه می کنید نباید کمتر از 99.9% باشد.

3- پشتیبانی هاست و پاسخگویی

سایت یک بستر کسب درآمد آنلاین است که باید 24 ساعته و بدون مشکل کار کند. یک ساعت قطعی یا مشکل در سایت ممکن است ضررهای مالی زیادی برای صاحب سایت داشته باشد. مشتریان زیادی هستند که در صورت در دسترس نبودن سایت، محصول مورد نظر خود را از سایت دیگری تهیه می کنند.

پشتیبانی هاست وردپرس مطمئن معتبر خوب

در مورد کیفیت هاست و آپ تایم در ویژگی قبلی به طور کامل صحبت کردیم. اما مشکل در سرویس یا قطعی در هر هاستی ممکن است رخ دهد. آن چیزی که در این موارد برای هاست مهم است پشتیبانی فنی و رفع سریع مشکلات است. هاستی که پشتیبانی قوی داشته باشد در صورت کوچکترین مشکلی، خیلی سریع توسط کارشناسان فنی حل می شود. همچنین اگر مشکلی در سرویس ارائه شده پیش بیاید از طریق پشتیبانی می توانید درخواست رفع مشکل ثبت کنید تا برای شما رفع شود. یک پشتیبانی قوی معمولا تیکت شما را در کمتر از 30 دقیقه پاسخ می دهد.

پس یکی از ویژگی های مهمی که برای انتخاب بهترین هاست وردپرس باید بررسی کنید پشتیبانی است.

در بخش دیدگاه های همین صفحه می توانید تجربه کاربران را در استفاده از سرویس دهنده های هاست و کیفیت پشتیبانی آن ها بررسی کنید.

خرید هاست برای وردپرس (امکانات ضروری که باید در نظر بگیرید)

عکس 6

در بخش قبل مهمترین ویژگی های یک هاستینگ مناسب را معرفی کردیم. اگر فقط مطالب را مرور می کنید و کامل مطالعه نمی کنید ابتدا بخش قبل را حتما و حتما با دقت کامل مطالعه کنید. ترتیب مواردی که در انتخاب هاست مناسب نوشته شده است براساس اهمیت موارد است. پس ابتدا 3 ویژگی خیلی ضروری بخش قبل را در نظر داشته باشید.

اما برای خرید بهترین هاست برای وردپرس باید به یک سری امکانات توجه داشته باشید. در ادامه امکانات ضروری یک هاست خوب را معرفی می کنیم.

4- سیستم عامل هاست مناسب برای وردپرس

عکس 7

در فصل پیش نیازهای راه اندازی سایت در جلسه هاست چیست گفتیم که هاست یک کامپیوتر همیشه روشن و همیشه متصل به اینترنت است. این کامپیوتر برای اجرای کدها و نرم افزارهای سایت نیازمند یک سیستم عامل است.

سیستم عامل هاست معمولا یکی از دو نوع لینوکس یا ویندوز هستند. البته سیستم های دیگری نیز وجود دارند.

انواع سیستم عامل هاست
 1. هاست لینوکس
 2. هاست ویندوز

اما کدام سیستم عامل برای وردپرس مناسب تر است؟

خیلی نمی خواهیم وارد جزئیات تفاوت های ساختاری هاست ویندوزی و لینوکسی و دلایل معرفی یکی از آن ها شویم. پس خیلی سریع و با یک توضیح مختصر کار را پیش می بریم.

هدف ما این است که یک سایت وردپرسی راه اندازی کنیم و به یک هاست مناسب برای وردپرس نیاز داریم. وردپرس یک نرم افزار رایگان است که به زبان php کدنویسی شده است تا شما بتوانید بدون کدنویسی سایت خود را بسازید. زبان php بر روی سیستم عامل ویندوز کارایی لازم را ندارد ولی بهترین سازگاری را با لینوکس دارد. پس وردپرس که یک نرم افزاری است که با php ساخته شده است نیز بر روی هاست های لینوکسی بهترین کارایی را دارد.

بهترین هاست برای وردپرس از نظر سیستم عامل، هاست لینوکسی است.

5- کنترل پنل مدیریت هاست مناسب برای وردپرس

عکس 8

هر سیستم عامل یک ظاهر و رابط کاربری دارد. امکانات و ویژگی های سیستم عامل هاست توسط این رابط کاربری قابل کنترل هستند. به ظاهر و رابط کاربری هاست اصطلاحا کنترل پنل می گویند.

محبوب ترین کنترل پنل های هاست شامل هاست سی پنل و دایرکت ادمین می شوند.

بهترین کنترل پنل هاست
 1. هاست سی پنل
 2. هاست دایرکت ادمین

کدام کنترل پنل برای وردپرس مناسب تر است؟

تفاوت زیادی بین هاست سی پنل و هاست دایرکت ادمین نیست. همان طور که اشاره کردیم کنترل پنل صرفا برای ظاهر و رابط کاربری هاست است. اما کنترل پنل های مختلف امکانات متفاوتی هم دارند. در بین کنترل پنل های لینوکس دو نوع سی پنل و دایرکت ادمین از امکانات و رابط ظاهری بهتری برخوردار هستند. اما کنترل پنل پیشنهادی ما برای سایت های وردپرسی سی پنل است.

هاست لینوکسی که تهیه می کنید حتما دارای کنترل پنل از نوع سی پنل یا دایرکت ادمین باشد.

ادامه این راهنما در بروزرسانی بعدی و در همین صفحه اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست