خرید بهترین هاست برای وردپرس (12 هاستینگ برتر) + (20 ویژگی هاست خوب)

در جلسه 5 آموزش وردپرس به موضوع مهم خرید بهترین هاست برای وردپرس رسیدیم. در این راهنمای جامع 20 ویژگی هاست خوب برای سایت را معرفی می کنیم. همچنین 12 تا از بهترین شرکت های هاستینگ ایران برای خرید هاست معتبر را فهرست می کنیم. ابتدا حتما و حتما خلاصه نکات این راهنما در ویدئوی بالای صفحه را مشاهده کنید. سپس با نکات تکمیلی و فوق جامع این راهنما با ما در دانشگاه وردپرس همراه باشید.

20 ویژگی هاست خوب + 12 شرکت هاستینگ برتر ایران در سال 1401

در این مقاله یک راهنمای جامع خرید هاست خوب برای وردپرس آماده کرده ایم. البته مشخصات و ویژگی هایی که در این راهنما بررسی می کنیم در واقع برای هر نوع سایت وردپرسی یا غیر وردپرسی ضروری هستند.

هاست خوب

در این راهنما ابتدا 20 ویژگی مهم برای بررسی بهترین هاست وردپرس را معرفی می کنیم. از آنجایی که برخی از این ویژگی ها کاملا ضروری هستند و برخی دیگر برای انتخاب بهترین هاست اختیاری هستند ویژگی ها را به ترتیب اولویت فهرست و دسته بندی کرده ایم.

پس از معرفی ویژگی های یک هاست خوب، 12 شرکت برتر هاستینگ ایرانی معتبر و قابل اعتماد را برای خرید هاست به شما معرفی می کنیم.

سرفصل های اصلی این راهنما
 • بررسی 20 ویژگی مهم در خرید هاست مناسب برای وردپرس
 • معرفی 12 شرکت هاستینگ معتبر ایران برای خرید هاست خوب و مطمئن

با ما در دانشگاه وردپرس و معرفی ویژگی ها و شرکت های فروش هاست مناسب همراه باشید. یونی وردپرس مرجع آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی.

20 ویژگی بهترین هاست وردپرس

برای خرید هاست باید یک سری ویژگی ها را در نظر بگیرید. برخی از این ویژگی ها مربوط به بررسی شرکت ارائه دهنده خدمات می شوند و برخی دیگر مربوط به سرویسی است که در این شرکت ها ارائه می شوند.

در ادامه...
 • ابتدا 3 ویژگی خیلی مهم و ضروری را معرفی می کنیم که برای تهیه هاست حتما باید به آن ها توجه کنید.
  (3 ویژگی خیلی ضروری)
 • سپس امکانات ضروری یک سرویس هاست مناسب را فهرست می کنیم که برای سایت های وردپرس ضروری هستند.
  (9 امکان ضروری برای وردپرس)
 • در ادامه امکانات بیشتر و اختیاری را معرفی می کنیم که به کمک آن ها می توانید یک هاست را به عنوان یک هاست خوب و عالی شناسایی کنید.
  (8 امکان کاربردی)

بررسی بهترین شرکت هاستینگ ایران (3 ویژگی خیلی ضروری)

بهترین شرکت هاستینگ ایران

پیش از هر چیز 3 مورد از ویژگی های مهمی که در خرید هاست باید بررسی کنید را فهرست می کنیم و در مورد هر کدام توضیح مختصری می دهیم.

3 ویژگی خیلی ضروری برای خرید هاست معتبر
 1. امنیت هاست
 2. کیفیت هاست
 3. پشتیبانی هاست

1- امنیت هاست و اطلاعات

هاست معتبر و امنیت هاست

وقتی شما سایت خود را بر روی یک هاست راه اندازی می کنید، تمام اطلاعات سایت شما، فایل ها و اطلاعات، محتواها و اطلاعات کابران و مشتریان بر روی هاست قرار می گیرد. همچنین تبادل اطلاعات و تراکنش های مالی بر بستر همین هاست انجام می شوند. پس امنیت اطلاعات سایت شما مستقیما به امنیت هاستی که تهیه می کنید وابسته است.

وقتی می خواهید بهترین شرکت هاستینک مناسب با نیازهای سایت خود را نیازسنجی کنید اولین و مهمترین معیار شما باید امنیت هاست باشد.

در ویدئوی ابتدای این صفحه مجتبی تبسمی در مورد معیارهای تشخیص یک هاست معتبر اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار داد.

2- کیفیت سرعت و آپ تایم

هاست خوب آپ تایم

کیفیت سرعت سایت و آپ تایم سایت نیز از دیگر معیار مهم در انتخاب یک هاست خوب برای وردپرس هستند. وقتی کاربران سایت شما از سایت بازدید می کنند از یک سری منابع هاست برای پردازش و نمایش سایت در مرورگر آن ها استفاده می شود. هرچقدر تعداد بازدیدها بیشتر می شود منابع بیشتری از هاست شما برای پردازش درخواست های کاربران مورد نیاز است.

اگر یک هاست معمولی و بی کیفیت داشته باشید خیلی سریع با بازدید همزمان چند کاربر سایت شما از دسترس خارج می شود. یا سرعت سایت آن قدر کم می شود که کاربران نمی توانند سایت شما را باز کنند.

مورد دیگری که در مورد کیفیت هاست مطرح است مسئله آپ تایم است. آپ تایم درصد زمانی است که سایت شما در دسترس باشد. آپ تایم هاست اینگونه محاسبه می شود.

میزان زمان های در دسترس بودن سایت تقسیم بر کل زمان بازه بررسی.

مثلا اگر سایت شما در 30 شبانه روز گذشته 3 ساعت از دسترس خارج شود میزان آپ تایم آن این گونه محاسبه می شود:

هاست وردپرس محاسبه آپ تایم

آپ تایم هاست توسط پشتیبانی هاست و پیش از خرید اعلام می شود و پس از خرید نیز امکان مانیتور و بررسی آپتایم وجود دارد.

آپ تایم هاستی که تهیه می کنید نباید کمتر از 99.9% باشد.

3- پشتیبانی هاست و پاسخگویی

سایت یک بستر کسب درآمد آنلاین است که باید 24 ساعته و بدون مشکل کار کند. یک ساعت قطعی یا مشکل در سایت ممکن است ضررهای مالی زیادی برای صاحب سایت داشته باشد. مشتریان زیادی هستند که در صورت در دسترس نبودن سایت، محصول مورد نظر خود را از سایت دیگری تهیه می کنند.

پشتیبانی هاست وردپرس مطمئن معتبر خوب

در مورد کیفیت هاست و آپ تایم در ویژگی قبلی به طور کامل صحبت کردیم. اما مشکل در سرویس یا قطعی در هر هاستی ممکن است رخ دهد. آن چیزی که در این موارد برای هاست مهم است پشتیبانی فنی و رفع سریع مشکلات است. هاستی که پشتیبانی قوی داشته باشد در صورت کوچکترین مشکلی، خیلی سریع توسط کارشناسان فنی حل می شود. همچنین اگر مشکلی در سرویس ارائه شده پیش بیاید از طریق پشتیبانی می توانید درخواست رفع مشکل ثبت کنید تا برای شما رفع شود. یک پشتیبانی قوی معمولا تیکت شما را در کمتر از 30 دقیقه پاسخ می دهد.

پس یکی از ویژگی های مهمی که برای انتخاب بهترین هاست وردپرس باید بررسی کنید پشتیبانی است.

در بخش دیدگاه های همین صفحه می توانید تجربه کاربران را در استفاده از سرویس دهنده های هاست و کیفیت پشتیبانی آن ها بررسی کنید.

خرید هاست برای وردپرس (امکانات ضروری که باید در نظر بگیرید)

در بخش قبل مهمترین ویژگی های یک هاستینگ مناسب را معرفی کردیم. اگر فقط مطالب را مرور می کنید و کامل مطالعه نمی کنید ابتدا بخش قبل را حتما و حتما با دقت کامل مطالعه کنید. ترتیب مواردی که در انتخاب هاست مناسب نوشته شده است براساس اهمیت موارد است. پس ابتدا 3 ویژگی خیلی ضروری بخش قبل را در نظر داشته باشید.

اما برای خرید بهترین هاست برای وردپرس باید به یک سری امکانات توجه داشته باشید. در ادامه امکانات ضروری یک هاست خوب را معرفی می کنیم.

4- سیستم عامل هاست مناسب برای وردپرس

سیستم عامل هاست مناسب برای وردپرس

در فصل پیش نیازهای راه اندازی سایت در جلسه هاست چیست گفتیم که هاست یک کامپیوتر همیشه روشن و همیشه متصل به اینترنت است. این کامپیوتر برای اجرای کدها و نرم افزارهای سایت نیازمند یک سیستم عامل است.

سیستم عامل هاست معمولا یکی از دو نوع لینوکس یا ویندوز هستند. البته سیستم های دیگری نیز وجود دارند.

انواع سیستم عامل هاست
 1. هاست لینوکس
 2. هاست ویندوز

اما کدام سیستم عامل برای وردپرس مناسب تر است؟

خیلی نمی خواهیم وارد جزئیات تفاوت های ساختاری هاست ویندوزی و لینوکسی و دلایل معرفی یکی از آن ها شویم. پس خیلی سریع و با یک توضیح مختصر کار را پیش می بریم.

هدف ما این است که یک سایت وردپرسی راه اندازی کنیم و به یک هاست مناسب برای وردپرس نیاز داریم. وردپرس یک نرم افزار رایگان است که به زبان php کدنویسی شده است تا شما بتوانید بدون کدنویسی سایت خود را بسازید. زبان php بر روی سیستم عامل ویندوز کارایی لازم را ندارد ولی بهترین سازگاری را با لینوکس دارد. پس وردپرس که یک نرم افزاری است که با php ساخته شده است نیز بر روی هاست های لینوکسی بهترین کارایی را دارد.

بهترین هاست برای وردپرس از نظر سیستم عامل، هاست لینوکسی است.

5- کنترل پنل مدیریت هاست مناسب برای وردپرس

کنترل پنل مدیریت هاست مناسب برای وردپرس

هر سیستم عامل یک ظاهر و رابط کاربری دارد. امکانات و ویژگی های سیستم عامل هاست توسط این رابط کاربری قابل کنترل هستند. به ظاهر و رابط کاربری هاست اصطلاحا کنترل پنل می گویند.

محبوب ترین کنترل پنل های هاست شامل هاست سی پنل و دایرکت ادمین می شوند.

بهترین کنترل پنل هاست
 1. هاست سی پنل
 2. هاست دایرکت ادمین

کدام کنترل پنل برای وردپرس مناسب تر است؟

تفاوت زیادی بین هاست سی پنل و هاست دایرکت ادمین نیست. همان طور که اشاره کردیم کنترل پنل صرفا برای ظاهر و رابط کاربری هاست است. اما کنترل پنل های مختلف امکانات متفاوتی هم دارند. در بین کنترل پنل های لینوکس دو نوع سی پنل و دایرکت ادمین از امکانات و رابط ظاهری بهتری برخوردار هستند. اما کنترل پنل پیشنهادی ما برای سایت های وردپرسی سی پنل است.

هاست لینوکسی که تهیه می کنید حتما دارای کنترل پنل از نوع سی پنل یا دایرکت ادمین باشد.

6- فضای میزبانی ظرفیت مناسب وردپرس

هر وبسایت از مجموعه ای متن، تصاویر، ویدئوها، نرم افزارها، کدنویسی ها و اطلااعات تشکیل می شود. هاستی که تهیه می کنید نیز یک فضای هارد دارد که برای ذخیره سازی این فایل ها و اطلاعات استفاده می شود. هر چقدر سایت بزرگتری داشته باشید و قدمت فعالیت سایت شما بیشتر شود احتمالا حجم اطلاعات سایت شما نیز بیشتر می شود. پس تعیین اینکه چه مقدار ظرفیت فضای میزبانی هاست برای شما مناسب است بستگی به سابقه سایت شما دارد.

اگر هنوز سایت ندارید و برای اولین بار قصد دارید یک سایت وردپرسی راه اندازی کنید پیشنهاد ما این است که حداقل ظرفیت هاستی که تهیه می کنید 2000 مگابایت باشد.

در مورد محدودیت ظرفیت هاست که مثلا بعدها با کمبود حجم مواجه شوید جای نگرانی نیست. همه سرویس های هاستینگ معتبر امکان ارتقای ظرفیت فضای میزبانی هاست را به شما می دهند.

ظرفیت فضای میزبانی هاست پیشنهادی دانشگاه وردپرس برای شروع کار حداقل 2000 مگابایت است.

7- پهنای باند هاست برای وردپرس

پهنای باند یکی دیگر از پارامترهای مهمی است که در خرید هاست مناسب برای وردپرس باید به آن توجه کنید. اجازه دهید پهنای باند را با یک مثال توضیح دهیم. وقتی شما برای مصرف اینترنت خانگی خود بسته اینترنتی تهیه می کنید، یک حجم خاصی مصرف پهنای باند ماهیانه در اختیار شما قرار می گیرد. بنابراین شما می توانید به همین میزان اطلاعات دانلود یا آپلود کنید. وقتی که این حجم به پایان برسد دسترسی شما به اینترنت قطع می شود.

مصرف اینترنت سایت نیز دقیقا مثل اینترنت خانگی است. وقتی کاربران از سایت شما بازدید می کنند در واقع از اینترنت هاست شما مصرف می کنند. پس اینترنت هاست شما باید به قدری باشد که پهنای باند ماهیانه آن در بازدیدهای کاربران تمام نشود و سایت شما همیشه به اینترنت متصل باشد.

میزان پهنای باند مناسب برای هاست وردپرس بستگی به حجم بارگذاری فایل ها، تصاویر و صفحات سایت و تعداد بازدید ها دارد. پس میزان پهنای باند مشخصی نمی توان برای یک هاست خوب پیشنهاد داد. اما یک سایت تازه تاسیس در ابتدای کار معمولا مصرف پهنای باند بسیار ناچیزی دارد. همچنین برخی سرویس های هاستینگ معتبر پهنای باند را نامحدود در نظر می گیرند که گزینه مناسبی است.

میزان پهنای باند برای یک سایت تازه تاسیس مورد مهمی در انتخاب هاست نیست. اما برای یک سایت که مدتی از فعالیت آن می گذرد امکان بررسی آمار مصرف پهنای باند وجود دارد و براساس میزان مصرف می توان در این مورد تصمیم گیری کرد.

8- پشتیبان گیری و بکاپ خودکار دوره ای

همان طور که می دانید تمام اطلاعات مهم سایت شما (متن ها، فایل ها، تصاویر، نرم افزار سایت، اطلاعات کاربران و مشتریان، فاکتور سفارش ها و…) بر روی هاست قرار می گیرند. اگر مشکلی برای سایت یا هاست به وجود بیاید و اطلاعات سایت از بین بروند عملا کسب و کار شما تعطیل خواهد شد. یعنی زحمات چندین و چند سالانه شما در یک لحظه به باد خواهد رفت.

داشتن نسخه پشتیبان از اطلاعات سایت موضوع بسیار مهمی است که خیلی از کاربران از آن غافل هستند.

در شرکت های هاستینگ معتبر و هاست های با کیفیت استاندارد معمولا بکاپ گیری خودکار و دوره ای به صورت روزانه و هفتگی و ماهیانه وجود دارد. یکی از ویژگی های خیلی مهم در انتخاب هاست مناسب برای وردپرس این است که بکاپ گیری روزانه داشته باشد.

هاستی که تهیه می کنید توجه داشته باشید که حتما بکاپ گیری منظم روزانه داشته باشد. اما اگر روند تولید محتوا یا تراکنش های سایت شما زیاد نیست و تغییرات زیادی در روز ندارید می توانید از هاست هایی با بکاپ هفتگی نیز استفاده کنید. (البته ما به بکاپ گیری سرویس هاست اکتفا نمی کنیم و در جلسات بعدی آموزش ها با موارد بکاپ گیری در وردپرس بیشتر آشنا می شوید.)

ادامه این راهنما در بروزرسانی بعدی و در همین صفحه اضافه می شود.

4 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • لطفا ادامه مطلب خرید بهترین هاست رو قرار بدید

  پاسخ
  • سلام آقای خانی
   بله حتما این مقاله بروزرسانی خواهد شد. در آپدیت های بعدی فهرست ویژگی های هاست خوب را تکمیل خواهیم کرد. همچنین لیست بهترین هاست های ایران را تهیه کرده ایم که بزودی در همین صفحه اضافه می کنیم.
   با سپاس از همراهی شما

   پاسخ
 • حمیدرضا
  2022-08-26 09:05

  من طبق تجربه ای دارم نظرم رو میگم.

  ایران سرور: متوسط رو به پایین
  پارس پک: متوسط رو به پایین
  نت افزار: خوب
  میهن وب هاست: متوسط
  میزبانفا: ضعیف
  هاست دی ال: خیلی خوب (اما پشتیبانی گاهی آزار دهنده است)
  سرورستاپ: خیلی خوب
  سون هاست: خیلی خوب
  صبا هاست: خوب
  گنجه هاست: خوب
  هاست نگار: خوب
  آنلاین سرور: خوب

  با سایر شرکت ها کار نکردم که بخوام نظر بدم در موردشان.

  پاسخ
  • سلام آقای حمیدرضا
   از اینکه تجربه خود را در استفاده از سرویس دهنده های هاست ایرانی به اشتراک گذاشتید سپاسگزاریم. البته پشتیبانی هاست دی ال هم در تجربه حدود 10 ساله ای که با این شرکت داریم خیلی سریع و مسئولانه است و یکی از گزینه های پیشنهادی ما این شرکت است. اگرچه تعرفه قیمت گذاری های این شرکت کمی بالا است.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست