خروج از پیشخوان وردپرس

در ادامه مجموعه 100 جلسه ای آموزش وردپرس و فصل پیشخوان وردپرس به موضوع مهم خروج از پیشخوان وردپرس رسیدیم. در این جلسه در مورد نکات مهم امنیتی در مدیریت سایت و حساب کاربری وردپرس می پردازیم. با آموزش خروج از داشبورد وردپرس با ما در دانشگاه وردپرس همراه باشید.

آموزش کامل و عملی خروج از پیشخوان وردپرس در ویدئوی بالای صفحه درج شده است. پیش از مطالعه نکات تکمیلی در ادامه مقاله حتما ویدئوی آموزشی بالای صفحه را مشاهده کنید.

خروج از داشبورد وردپرس

خروج از داشبورد وردپرس

در جلسه قبلی آموزش وردپرس رایگان روش ورود به پیشخوان وردپرس را یاد گرفتید. پس از اینکه وارد سایت شدید می توانید مدیریت وردپرس و سایت را در کنترل داشته باشید. اما موضوع مهم امنیتی برای حساب کاربری مدیریت سایت این است که پس از هر بار استفاده باید از حساب کاربری خارج شوید. در غیر این صورت کاربر بعدی که پشت سیستم می نشیند می تواند به مدیریت سایت شما دسترسی داشته باشد و این موضوع برای امنیت سایت بسیار خطرناک است. بنابراین در هر بار استفاده از پنل مدیریت سایت لازم و ضروری است تا خروج از پیشخوان وردپرس را انجام دهید تا کاربر بعدی سیستم به بخش مدیریت سایت شما دسترسی نداشته باشد.

خروج از پیشخوان وردپرس (آموزش تصویری)

هنگامی که در پنل مدیریتی سایت هستید در بالای داشبورد وردپرس یک نوار دسترسی سریع وجود دارد. برای خروج از پیشخوان وردپرس باید از این نوار دسترسی سریع اقدام کنید. در وردپرس فارسی در بخش سمت چپ این نوار نام کاربری خود را مشاهده می کنید. کافی است ماوس خود را روی این بخش و برای چند لحظه نگه دارید. منوی جدیدی نمایش داده می شود که گزینه آخر آن “بیرون رفتن” است. حالا باید روی این گزینه کلیک کنید تا از ناحیه کاربری مدیریت سایت خارج شوید.

چک لیست خروج از حساب کاربری پیشخوان (قدم به قدم)

  1. نگه داشتن ماوس روی نام کاربری در گوشه سمت چپ نوار بالایی پیشخوان (مشاهده منوی بازشونده)
  2. کلیک روی گزینه آخر “بیرون رفتن”

قدم 0: تولبار نوار دسترسی سریع بالای پیشخوان چیست؟

ابتدا باید شما را با تولبار یا نوار دسترسی سریع در بالای پیشخوان وردپرس آشنا کنیم. در بالاترین بخش داشبورد وردپرس یک نواری برای دسترسی به بخش های ضروری مدیریت سایت وجود دارد. این بخش برای سویچ سریع بین نمای ظاهری و بخش مدیریت سایت، افزودن سریع نوشته، نمایش نوشته، ویرایش و… استفاده می شود. البته توضیحات کامل و جامعی را برای آموزش این بخش از داشبورد در جلسه بعدی ارائه خواهیم داد. در تصویر زیر تولبار دسترسی سریع وردپرس را مشخص کرده ایم.

تولبار نوار دسترسی سریع بالای پیشخوان

قدم 1: نگه داشتن ماوس روی نام کاربری در گوشه سمت چپ نوار بالایی پیشخوان

برای خروج از ناحیه کاربری وردپرس باید بر روی نام کاربری خود در نوار دسترسی سریع وردپرس اقدام کنید. در قدم اول کافی است نشانگر ماوس را چند لحظه روی نام کاربری خود در نوار دسترسی قرار دهید تا منوی حساب کاربری نمایش داده شود. در تصویر زیر می توانید نام کاربری را در نوار تولبار یک سایت نمونه مشاهده کنید.

خروج از حساب کاربری وردپرس

نکته: اگر از وردپرس انگلیسی استفاده می کنید برای خروج باید به سمت راست نوار دسترسی در بالای داشبورد وردپرس مراجعه کنید.

قدم 2: کلیک روی گزینه آخر برای بیرون رفتن از پیشخوان وردپرس

در قدم دوم کافی است بر روی گزینه آخر در منوی باز شده که با عنوان (بیرون رفتن) در وردپرس فارسی ترجمه شده است کلیک کنید. این گزینه در وردپرس انگلیسی با عنوان Logout در دسترس است.

بیرون رفتن از پیشخوان وردپرس

این آموزش را برای حفظ امنیت سایت خود جدی بگیرید و هیچ وقت خروج از حساب کاربری مدیر را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست