منو های پیشخوان وردپرس

به دانشگاه وردپرس و ادامه مجموعه 100 جلسه ای آموزش وردپرس خوش آمدید. در ادامه آموزش پیشخوان وردپرس در این جلسه به معرفی منوهای پیشخوان وردپرس خواهیم پرداخت. با ما در مرجع آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی همراه باشید.

منو های پیشخوان وردپرس

منو های پیشخوان وردپرس

وقتی وارد پیشخوان وردپرس می شوید در نوار سمت راست یک سری گزینه ها می بینید. به مجموع این المان ها منو های پیشخوان وردپرس گفته می شود. در وردپرس انگلیسی این منو در سمت چپ داشبورد قرار دارد.

  • پیشخوان
  • نوشته ها
  • رسانه
  • برگه ها
  • دیدگاه ها
  • نمایش
  • افزونه ها
  • کاربران
  • ابزارها
  • تنظیمات

منوهای پیشخوان وردپرس تمام فرآیندهای مدیریتی سایت بدون کدنویسی را در وردپرس فراهم می کنند. به کمک هر کدام از گزینه ها می توانید وارد بخشی از مدیریت سایت شوید و کنترل بخشی از سایت را داشته باشید. بخشی برای تولید و مدیریت محتوا، بخشی برای تنظیمات سایت، بخش دیگری برای سفارشی سازی های ظاهری و به همین ترتیب به تمام بخش های مدیریتی وردپرس دسترسی خواهید داشت.

در ادامه بررسی می کنیم که هر کدام از منوهای پیشخوان وردپرس دقیقا چه امکان مدیریتی سایت را در اختیار شما قرار می دهند. همچنین جزئیات آموزش هر بخش را نیز در ادامه دوره ارائه خواهیم داد.

منوهای پیشخوان وردپرس

منوی پیشخوان

منوی پیشخوان صفحه اصلی مدیریت سایت های وردپرسی است و یک اطلاعات کلی از وضعیت سایت، نوشته ها، دیدگاه ها، محصولات، سفارش ها و… در اختیار شما قرار می دهد. متاباکس ها در پیشخوان وردپرس که در جلسه قبل بررسی کردیم در این بخش اضافه می شوند و این اطلاعات را در اختیار مدیر سایت می گذارند. همچنین بخشی برای بروزرسانی وردپرس در این منو در نظر گرفته شده است که آموزش کار با وردپرس در بخش بروزرسانی ها را در فصلی جداگانه با عنوان نگهداری و بروزرسانی سایت بررسی می کنیم.

منوی نوشته ها

بخش اصلی تولید و مدیریت محتوا در وردپرس بخش نوشته ها است. در مورد تولید و مدیریت محتوا یک فصل جداگانه در ادامه آموزش رایگان وردپرس خواهیم داشت تا مدیریت محتوا را به صورت حرفه ای آموزش ببینید.

منوی رسانه

کتابخانه یا بخش رسانه وردپرس ویژه مدیریت تصاویر، ویدئو ها و سایر رسانه ها است. برای آپلود تصاویر در وردپرس یا ویدئو و صوت و… از بخش رسانه ها استفاده می شود. در فصل تولید محتوا علاوه بر آموزش نوشته ها به این بخش نیز خواهیم پرداخت.

منوی برگه ها

هر سایتی نیازمند صفحه اصلی، برگه تماس با ما، درباره ما، یک سری برگه های کاربری و مواردی مثل این ها است. برگه ها در وردپرس برای طراحی اینگونه صفحات استفاده می شوند.

منوی دیدگاه ها

یکی از بخش های تعامل کاربران با سایت شما بخش نظرات یا دیدگاه ها است. از منو دیدگاه ها در پیشخوان وردپرس می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده کنید. در صورت نیاز آن ها را جهت نمایش در سایت تائید یا رد کنید. همچنین امکان پاسخ به دیدگاه ها در این بخش وجود دارد.

منوی نمایش

یکی از منوهای پیشخوان که که اهمیت ویژه ای در طراحی سایت و سفارشی سازی ظاهری سایت دارد بخش نمایش است. مدیریت پوسته یا قالب سایت، تنظیمات منوها و ابزارک ها و بسیاری سفارشی سازی های دیگر از بخش نمایش انجام می شود. در مورد سفارشی سازی ظاهری سایت یک فصل کامل و جامع در ادامه آموزش کامل وردپرس خواهیم داشت.

منوی افزونه ها

امکانات سایت های وردپرس به موارد پیش فرض اولیه خلاصه نمی شوند. یکی از ویژگی های بی نظیر وردپرس توسعه پذیری و امکان افزایش امکانات سایت به کمک افزونه ها است. افزونه ها نرم افزارهای جانبی هستند که با چند کلیک روی سایت نصب می شوند و امکانات جدیدی به سایت و مدیریت اضافه می کنند. برای بخش افزونه ها و همچنین افزایش امکانات سایت فصل جداگانه ای در ادامه دوره آموزش وردپرس خواهیم داشت.

منوی کاربران

در وردپرس امکان طراحی سایت های کاربر محور مثل سایت های فروشگاهی، شبکه اجتماعی، انجمن، پرسش . پاسخ، آموزشی و… نیز وجود دارد. در منوی کاربران در پیشخوان وردپرس امکانات مدیریت کاربران فراهم شده است.

منوی ابزارها

خروجی گرفتن از تنظیمات یا محتوای سایت یا درون ریزی تنظیمات ذخیره شده در سایت، بررسی وضعیت سلامت سایت و بسیاری امکانات دیگر در منوی ابزارها در پیشخوان وردپرس در دسترس هستند.

منوی تنظیمات

تمام تنظیمات اصلی وردپرس شامل تنظیمات عمومی، نوشتن، خواندن، گفت و گو، رسانه، پیوندهای یکتا و… در منو تنظیمات پیشخوان وردپرس قرار دارند. آموزش کامل تنظیمات وردپرس را در یک فصل مجزا در جلسات جداگانه بررسی خواهیم کرد.

آموزش جداگانه هر کدام از بخش ها در ادامه آموزش WordPress در فصل های بعدی آماده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست