برگه ها در وردپرس

در ادامه آموزش وردپرس و آموزش پیشخوان وردپرس به معرفی برگه ها در وردپرس رسیدیم. در این جلسه به طور کامل با برگه ها و کاربرد آن ها و مدیریت برگه ها در وردپرس آشنا می شوید. با ما در دانشگاه وردپرس مرجع آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی همراه باشید.

برگه ها در وردپرس (صفحه / Page) چیست

برگه ها در وردپرس

هر سایتی از مجموعه صفحات تشکیل می شود که برای ساخت این صفحات نیاز به طراحی چیدمان صفحه و تولید محتوا است. طراحی ها در وردپرس معمولا به کمک قالب ها و صفحه ساز ها انجام می شود و بخش تولید محتوا به کمک نوشته ها و برگه ها انجام می شود.

در جلسه قبل در مورد نوشته ها در وردپرس صحبت کردیم و گفتیم مهمترین بخش تولید محتوای وردپرس را نوشته ها تشکیل می دهند. برگه ها در وردپرس نیز مشابه نوشته ها هستند ولی با تفاوت های ساختاری برای کاربردهای خاصی استفاده می شوند.

در تعریف برگه های وردپرس باید بگوییم که برگه ها صفحات ثابت سایت هستند و معمولا شامل تغییرات و تولید محتوای روزانه نیستند و محتوای تولیدی آن ها در صفحات اصلی و دسته بندی های سایت فهرست نمی شود.

مثلا برگه تماس با ما یک مثال خوب از برگه ها است. در برگه تماس با ما اطلاعات آدرس، ایمیل و شماره های تماس درج می شود. این برگه یکبار در سایت ایجاد می شود و برگه های مشابه آن مثل درباره ما و… معمولا به تعداد کمی در سایت وجود دارند. با تکمیل ساخت این صفحات در سایت نمایشی از آن ها را در دسته بندی مطالب سایت یا صفحه اصلی مشاهده نمی کنیم و فرآیند تولید این صفحات نیز در ابتدای فعالیت سایت انجام می شود و تمام می شود. پس در فرآیند تولید محتوای روزانه سایت چنین صفحاتی را ایجاد نمی کنیم.

کاربرد برگه های وردپرس

برگه های وردپرس

کاربرد برگه ها در وردپرس در ساخت صفحات ثابت سایت مثل تماس با ما، درباره ما، صفحات کاربری سایت و مواردی مثل این ها است که یکبار در طراحی سایت ساخته می شوند و فرآیند ساخت آن ها تمام می شود.

یکی از کاربرد های بی نظیر برگه ها در سایت های وردپرس در ساخت صفحات با چیدمان های دلخواه و بدون کدنویسی است. به کمک برگه ها و افزونه های صفحه ساز که در آینده در این مورد بیشتر صحبت می کنیم امکان طراحی سایت بدون کدنویسی فراهم می شود و مثلا می توانید طراحی دلخواهی برای چیدمان صفحه اصلی و سایر برگه های مهم سایت داشته باشید.

  • طراحی صفحه اصلی
  • طراحی صفحات فرود
  • تماس با ما
  • درباره ما
  • معرفی شرکت و اعضای تیم
  • صفحات حساب کاربری
  • دانلودها
  • سفارش ها
  • آدرس ها

مدیریت برگه ها در وردپرس

نوشته ها و برگه ها در وردپرس شباهت های زیادی با هم دارند ولی کاربرد آن ها همان طور که معرفی کردیم کاملا متفاوت است. در فصل تولید محتوا در ادامه همین دوره آموزش وردپرس به طور کامل کار با نوشته ها و برگه ها در تولید محتوا را یاد می گیرید. کار با برگه ها در چندین جلسه در این فصل بررسی می شوند. همچنین در دوره های حرفه ای پرچمداران صفر وردپرس کاربرد برگه ها در طراحی سایت بدون کدنویسی و آموزش طراحی برگه ها با چیدمان دلخواه را به شما آموزش داده ایم.

لینک فصل تولید محتوا و جلسات مربوط به مدیریت برگه ها و جلسات بعدی آموزش وردپرس:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست