نوار ابزار بالای پیشخوان (تولبار وردپرس)

با مجموعه 100 جلسه ای آموزش وردپرس و در ادامه آموزش پیشخوان وردپرس در خدمت شما هستیم. در این جلسه نوار ابزار بالای پیشخوان وردپرس یا به اصطلاح تولبار وردپرس را به شما آموزش می دهیم. نوار بالای وردپرس برای دسترسی سریع به بخشی از موارد مدیریتی پرکاربرد وردپرس است که در این آموزش به طور کامل مدیریت این تولبار را یاد می گیرید. با دانشگاه وردپرس مرجع آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی همراه باشید.

آموزش نوار بالای پیشخوان یا تولبار وردپرس

نوار ابزار بالای پیشخوان تولبار وردپرس

پس از ورود به پیشخوان وردپرس برای مدیریت سایت یک ناحیه کاربری برای مدیریت سایت در اختیار شما قرار می گیرد. این ناحیه که صرفا مدیران سایت به آن دسترسی دارند اصطلاحا پیشخوان وردپرس نامیده می شود. در جلسات قبل در مورد اینکه پیشخوان وردپرس چیست و چه امکاناتی دارد به طور کامل صحبت کردیم. در این جلسه به طور اختصاصی به معرفی و آموزش نوار بالایی وردپرس خواهیم پرداخت.

نوار بالای وردپرس پیشخوان

به نوار دسترسی سریع افقی که در پیشخوان وردپرس در بالاترین بخش نمایش داده می شود تولبار وردپرس می گویند. تولبار یا نوار دسترسی سریع وردپرس در تمام بخش های پیشخوان و مدیریت سایت نمایش داده می شود. یعنی مثلا اگر وارد صفحه نوشته ها یا برگه ها یا تنظیمات پیشخوان وردپرس شوید این نوار دسترسی به صورت ثابت و همیشگی در بالای پیشخوان نمایش داده می شود. البته با توجه به صفحه ای که در آن قرار می گیرید ممکن است گزینه های دسترسی کم یا اضافه شوند.

در ادامه این آموزش کامل وردپرس مهمترین بخش های تولبار وردپرس را بررسی می کنیم.

سوییچ بین پیشخوان وردپرس و نمای ظاهر سایت

یکی از کاربردی ترین گزینه های موجود در نوار دسترسی بالایی گزینه سوییچ بین نمای ظاهری و پیشخوان است. در بسیاری مواقع لازم است که شما به عنوان مدیر سایت بخواهید خیلی سریع نمای ظاهر سایت را مشاهده کنید. بنابراین وردپرس نیز این دسترسی را در نوار بالای داشبورد در نظر گرفته است که تنها با یک کلیک بتوانید بین بخش ظاهری و مدیریت سایت تغییر وضعیت بدهید.

برای سوییچ بین پیشخوان و ظاهر سایت کافی است بر روی عنوان سایت در ابتدای نوار یک بار کلیک کنید. با هر بار کلیک نمایش مدیریت و ظاهر سوییچ می شود. در تصویر نمونه بالا عنوان سایت دانشگاه وردپرس است.

اطللاع رسانی های مهم سایت وردپرسی

بخش مهم دیگری که در تولبار بالایی پیشخوان وجود دارد بخش اطلاع رسانی است. دیدگاه های جدید، سفارش های ثبت شده جدید، بروزرسانی های ضروری سایت و بسیاری موارد دیگر که نیاز است مدیر سایت از آن مطلع شود در نوار دسترسی اطلاع رسانی می شوند.

تولبار بالایی پیشخوان وردپرس

با کلیک بر روی هر کدام از گزینه های اطلاع رسانی می توانید خیلی سریع به بخش مورد نظر بروید و برای فرآیند مدیریتی مورد نظر اقدام کنید. مثلا سفارش را تائید کنید یا دیدگاه را پاسخ دهید.

نوار ابزار بالای وردپرس برای ارسال مطلب

ایده های جدید تولید محتوا ممکن است هر زمان به ذهن شما برسند و برای جلوگیری از فراموشی بهتر است خیلی سریع آن ها را بنویسید. ارسال سریع نوشته در سایت یا ایجاد پیش نویس سریع یکی از دسترسی های سریع منوی بالایی وردپرس است.

نوار ابزار بالایی وردپرس

در این بخش می توانید نوشته جدید، برگه تازه، محصول جدید و مواردی مثل این ها را خیلی سریع به سایت اضافه کنید.

خروج از پیشخوان از تولبار وردپرس

در منوی بالای وردپرس دسترسی سریع به حساب کاربری، شناسنامه و ویرایش آن و خروج از حساب کاربری در نظر گرفته شده است.

تولبار منوی بالای وردپرس

در مورد خروج از پیشخوان وردپرس و اهمیت آن به طور کامل در جلسه قبلی صحبت کردیم.

امکانات بیشتر در منوی بالای وردپرس

امکاناتی که در نوار دسترسی منوی بالای وردپرس وجود دارند به این موارد خلاصه نمی شوند. گفتیم با ورود به هر کدام از بخش های مدیریت سایت گزینه های این تولبار وردپرس تغییر می کنند.

منوی بالای وردپرس نوار تولبار

مثلا اگر وارد بخش ویرایش یک نوشته شوید گزینه نمایش نوشته را خواهید داشت تا خیلی سریع بتوانید نمایشی از نوشته را در نمای ظاهر سایت مشاهده کنید. یا اگر نوشته ای را بر روی سایت مشاهده می کنید گزینه ویرایش را خواهید داشت تا خیلی سریع امکان سوییچ به بخش ویرایش آن نوشته را داشته باشید.

علاوه بر این وقتی افزونه هایی بر روی سایت نصب می کنید امکانات سایت شما افزایش پیدا می کنید. در مورد افزونه های وردپرس در فصل های بعد صحبت می کنیم. با افزایش امکانات سایت نیز ممکن است گزینه های بیشتری در نوار بالای پیشخوان وردپرس در اختیار شما باشد.

در این آموزش وردپرس رایگان سعی کردیم شما را با مفهوم کلی و روش کار با تولبار وردپرس آشنا کنیم. هر گزینه دیگری که در این نوار اضافه شود نیز دقیقا به همین شکل امکانات مدیریتی سریعی در اختیار شما قرار می دهید.

در ادامه این دوره وردپرس همراه باشید تا آموزش کار با وردپرس در سایر بخش های داشبورد وردپرس را نیز به شما آموزش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست