وردپرس چیست و چه کاربردی دارد (WordPress)

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد. در این آموزش وردپرس با معرفی سیستم مدیریت محتوای وردپرس در خدمت شما هستیم. ابتدا تعریف WordPress چیست و چه کاربردی دارد را ارائه می کنیم. سپس در مورد اینکه سیستم سایت ساز وردپرس چگونه کار میکند و اینکه کاربرد وردپرس در طراحی سایت چیست صحبت می کنیم. ویژگی های وردپرس، امنیت، سئو، پشتیبانی و سرعت سایت های وردپرسی را بررسی می کنیم. فهرست سایت های معتبر ساخته شده با وردپرس، ظاهر سایت و امکانات وردپرس را معرفی می کنیم. در مورد تاریخچه وردپرس، نسخه ها و هزینه طراحی سایت با وردپرس نیز به طور کامل توضیح می دهیم. در پایان نیز با معرفی آموزش رایگان وردپرس شما را وارد دنیای طراحی سایت بدون کدنویسی می کنیم.

پیش از هر چیز پیشنهاد می کنیم ویدئوی ابتدای صفحه را حتما مشاهده کنید تا خیلی سریع و در چند دقیقه با وردپرس و کاربردهای آن آشنا شوید.

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد

وردپرس یک نرم افزار در دسته نرم افزار های سیستم مدیریت محتوا محسوب می شود. پس ابتدا با یک تعریف ساده از سیستم مدیریت محتوا شروع می کنیم. سپس سیستم مدیریت محتوای وردپرس را معرفی می کنیم.

سیستم مدیریت محتوا چیست

اگر بخواهیم سیستم مدیریت محتوا را به زبان ساده از دانشگاه وردپرس به شما معرفی کنیم چنین می نویسیم. سیستم مدیریت محتوا نرم افزاری است که برای ساخت و مدیریت سایت استفاده می شود. این نرم افزار تمام امکانات لازم برای ساخت و مدیریت سایت را از کدنویسی بی نیاز می کند. به کمک سامنه مدیریت محتوا شما بدون نیاز به برنامه نویسی می توانید یک سایت حرفه ای طراحی کنید و مدیریت کامل آن را نیز به کمک همین نرم افزار انجام دهید. (منبع: دانشگاه وردپرس)

اطلاعات بیشتر در مقاله سیستم مدیریت محتوا چیست

پیش از اینکه تعریف دانشگاه وردپرس به زبان ساده را بیان کنیم نگاهی به تعریف وردپرس در ویکی پدیا بیندازیم.

وردپرس چیست ویکی پدیا

در تعریف وردپرس چیست در ویکی پدیا چنین آمده است که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا برای سایت ها و وبلاگ ها است. وردپرس از ابتدا تنها یک سرویس وبلاگ نویسی رایگان بود و امکانات خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار می داد. سپس به صورت یک سیستم مدیریت محتوا برای مدیریت سایت معرفی شد. وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده و از دیتابیس MySQL بهره می برد. وردپرس در پیشبرد پروژه موفق بی تو و در سال 2003 میلادی شکل گرفت. نام وردپرس را کریستین اسلک، دوست مت مولنوگ توسعه دهنده اصلی وردپرس پیش نهاد داد. از آن پس وردپرس با سرعت و پیشرفتی قابل ملاحظه همه گیر شد. اکنون نیز می توان وردپرس را معروف ترین و پرکاربردترین ابزار ساخت وبلاگ و سایت حرفه ای دانست. (منبع: ویکی پدیا)

اما در ادامه می خواهیم با یک تعریف ساده از دانشگاه وردپرس تعریف جدیدی از وردپرس چیست و چه کاربردی دارد ارائه دهیم.

وردپرس چیست دانشگاه وردپرس

وردپرس چیست دانشگاه وردپرس

وردپرس یک نرم افزار رایگان در دسته سیستم های مدیریت محتوا است. به کمک وردپرس و بدون نیاز به کدنویسی می توانید یک سایت حرفه ای راه اندازی کنید. راه اندازی سایت با وردپرس کمتر از 5 دقیقه زمان می برد.

پس از ساخت سایت با وردپرس می توانید مدیریت سایت را نیز به کمک همین نرم افزار بر عهده بگیرید. بدون اینکه نیاز به کدنویسی داشته باشید می توانید سایت را مدیریت کنید. از تولید و مدیریت محتوا تا کارهای حرفه ای مثل سفارشی سازی ظاهر و امکانات سایت، در وردپرس بدون نیاز به کدنویسی انجام می شوند.

وردپرس یک سیستم سایت ساز فوق حرفه ای است که رویای طراحی سایت بدون کدنویسی را برای همگان محقق کرده است.

وردپرس چه کاربردی دارد

همان طور که در تعریف وردپرس چیست دانشگاه وردپرس مطرح شد وردپرس دو کاربرد اصلی دارد.

دو کاربرد اصلی وردپرس
 1. راه اندازی سایت بدون کدنویسی در 5 دقیقه
 2. مدیریت سایت بدون کدنویسی

چه سایت هایی را می توانیم با وردپرس بسازیم

کاربرد وردپرس

طراحی سایت با وردپرس در موضوعات و حوزه های نامحدودی کاربرد دارد. فرقی نمی کند شما بخواهید یک سایت وبلاگی ساده برای دست نوشته های خود بخواهید یا یک سایت فروشگاهی بزرگ با امکانات فروش آنلاین و درگاه پرداخت ایرانی. کاربرد وردپرس در طراحی انوع سایت ها و موضوعات مختلف است.

 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت شرکتی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سایت فروش فایل
 • طراحی سایت فروش محصولات مجازی
 • طراحی سایت فروش فایل
 • طراحی سایت آموزشی
 • طراحی سایت خبری
 • طراحی سایت مجله ای
 • طراحی سایت چند منظوره
 • و…

وردپرس چگونه کار میکند

وردپرس چگونه کار میکند

وردپرس یک نرم افزار است و کار با وردپرس بسیار ساده است. اما یک تفاوت مهم در نصب وردپرس وجود دارد. وردپرس یک نرم افزار تحت وب است. یعنی برای نصب وردپرس نیاز به یک سرور یا هاست دارید. هاست به طور خلاصه کامپیوتری است که به اینترنت متصل است و همیشه روشن می ماند. در این مورد در فصل پیش نیاز های راه اندازی سایت به طور کامل صحبت می کنیم تا برای نصب و راه اندازی سایت بتوانید خیلی سریع کار خود را پیش ببرید.

پس از نصب وردپرس می توانید مثل هر نرم افزار دیگری با آن کار کنید. مدیریت سایت با وردپرس هیچ نیازی به دانش کدنویسی ندارد. همان طور که از یک نرم افزار بر روی کامپیوتر خود استفاده می کنید می توانید با وردپرس نیز سایت خود را مدیریت کنید.

برای مدیریت سایت وردپرس وارد پنل مدیریت سایت می شوید. تمام المان ها و گزینه های مدیریت سایت به سادگی در دسترس هستند. اگر سایت خود را با وردپرس فارسی راه اندازی می کنید پنل مدیریت سایت نیز کاملا فارسی خواهد بود. کافی است با ماوس بر روی گزینه ها و تنظیمات مختلف کلیک کنید و مدیریت سایت را انجام دهید. وار بخش تولید محتوا شوید و نوشته های سایت را اضافه کنید. محصولات سایت را تعریف کنید و قیمت گذاری کنید. ظاهر سایت را باز هم با ماوس و کیبورد سفارشی سازی کنید. و به همین سادگی همه چیز در کنترل شما خواهد بود. با آموزش های سایت یونی وردپرس دانشگاه وردپرس نیز می توانید قدم به قدم از صفر طراحی تا مدیریت سایت با وردپرس را یاد بگیرید.

مرجع دانلود وردپرس کجاست

دانلود وردپرس چیست

نرم افزار WordPress به بیش از 50 زبان دنیا ترجمه شده است. نسخه رسمی وردپرس در سایت wordpress.org منتشر می شود. برای سهولت دسترسی شما علاقه مندان و دانشجویان عزیز به یادگیری وردپرس ما در دانشگاه وردپرس نیز دو نسخه فارسی و نسخه انگلیسی را برای دانلود رایگان قرار داده ایم. همچنین با بروزرسانی منظم لینک های دانلود، همیشه به آخرین نسخه فارسی و انگلیسی دسترسی دارید. برای دانلود آخرین نسخه وردپرس فارسی و انگلیسی می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

مرجع آموزش وردپرس چیست

آموزش وردپرس

برای شروع آموزش وردپرس و طراحی سایت بدون کدنویسی آماده هستید؟ در مقاله وردپرس چیست و چه کاربردی دارد سعی کردیم یک راهنمای جامع برای معرفی وردپرس آماده کنیم. امیدواریم و مطمئن هستیم حالا که با وردپرس آشنا شده اید هیجان این را دارید که سریعتر کار با وردپرس را نیز یاد بگیرید و سایت خود را خیلی سریع بسازید.

ما در دانشگاه وردپرس یک آموزش رایگان برای شما آماده کرده ایم که به صورت قدم به قدم می توانید وردپرس را یاد بگیرید. از صفر صفر و بدون هیچ دانش قبلی سایت خود را بدون کدنویسی راه اندازی کنید و مدیریت سایت را نیز آموزش ببینید.

برای شروع آموزش همین حالا به مرجع آموزش وردپرس در لینک زیر کلیک کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست