نوشته ها در وردپرس

نوشته ها در وردپرس موضوع این جلسه از مجموعه 100 جلسه ای آموزش وردپرس است. در ادامه آموزش پیشخوان وردپرس رسیدیم به مدیریت نوشته ها در وردپرس که برای تولید و مدیریت محتوا در وردپرس کاربرد دارد. در این جلسه با مفهوم نوع نوشته و کاربرد نوشته ها در تولید محتوا به طور کامل آشنا می شوید. با ما در دانشگاه وردپرس همراه باشید.

نوشته ها در وردپرس (پست / Post) چیست

نوشته ها در وردپرس

در جلسات قبل آموزش وردپرس رایگان در تعریف وردپرس چیست گفتیم که وردپرس یک نرم افزار رایگان برای طراحی سایت بدون کدنویسی است. هر سایتی برای یک هدفی ساخته می شود ولی آن چیزی که برای ارائه آن هدف در سایت استفاده می شود محتوا است. با تولید محتوا در سایت می توانید در مورد موضوع مورد نظر به کاربران و بازدیدکنندگان خود اطلاعات ارائه دهید. محتوا می تواند اخبار، آموزش، معرفی خدمات یا محصول و… باشد.

در پیشخوان وردپرس بخش مدیریت نوشته ها یا پست (Post) اصلی ترین بخش وردپرس برای تولید محتوا است. در این بخش می توانید محتوای متنی شامل رسانه های عکس، ویدئو و صوت تولید کنید و در سایت منتشر کنید. در اصطلاح متداول به فرآیند تولید محتوا، نوشتن پست یا مقاله نیز گفته می شود.

کاربرد نوشته های وردپرس

کاربرد اصلی نوشته ها در وردپرس برای تولید محتوای متنی شامل رسانه ها و سازماندهی و مدیریت محتوا است. یعنی با امکانات این بخش می توانید محتواهای جدید متنی شامل عکس و ویدئو و صوت در سایت منتشر کنید. محتواهای منتشر شده را دسته بندی و سازندماندهی کنید. در صورت نیاز محتواها را برای زمان های آینده زمان بندی کنید. محتوای مخفی یا رمز دار منتشر کنید. محتواهای قدیمی را ویرایش یا حذف کنید و…

  • تولید محتوا در وردپرس
  • مدیریت محتوا
  • دسته بندی و سازماندهی محتوا

انواع نوشته در وردپرس (نوع نوشته / Post Type)

نوشته در وردپرس

آموزش کار با وردپرس در بخش نوشته ها ابتدایی ترین آموزش تولید محتوا در وردپرس است. اما با یادگیری وردپرس در بخش نوشته ها شما می توانید تولید محتوا برای سایر انواع محتوا را نیز انجام دهید. اما منظور از انواع محتوا چیست؟ در ادامه با یک مثال مفهوم “نوع نوشته” را توضیح می دهیم. یونی وردپرس مرجع طراحی سایت بدون کدنویسی.

وقتی یک سایت فروشگاهی دارید تولید محتوا بیشتر به سمت معرفی محصول و توضیحات صفحه محصول می رود. اما آن چیزی که برای تولید محتوا در بخش نوشته ها یاد می گیرید بخش اصلی تولید محتوا برای بخش محصولات را نیز شامل می شود. اما تفاوت های کوچکی در سایر انواع نوشته ها وجود دارد. مثلا اگر برای یک محصول تولید محتوا می کنید شاید لازم باشد وضعیت موجودی کالا و قیمت و سایر موارد را علاوه بر توضیحات متنی و رسانه ها در نظر بگیرید.

در منوهای پیش فرض وردپرس برای تولید محتوا گزینه “نوشته ها” را در اختیار دارید. در حالتی که سایت خود را به کمک افزونه ها ارتقا می دهید امکانات جدید در سایت خود خواهید داشت. در مثال سایت فروشگاهی با نصب افزونه فروشگاهی امکانات فروشگاهی به سایت شما اضافه می شود. با افزایش امکانات سایت بخش های جدیدی برای تولید محتوا نیز به سایت اضافه می شود که در مثال فروشگاه بخش “محصولات” را خواهید داشت. به این بخش های جدیدی که برای تولید محتوا در وردپرس اضافه می شود “نوع نوشته” یا “Post Type” گفته می شود. نوشته پیش فرض یک نوع نوشته است و محصولات نیز یک نوع نوشته سفارشی جدید است.

مدیریت نوشته ها در وردپرس

در این جلسه که بخشی از فصل آشنایی با پیشخوان وردپرس بود سعی کردیم شما را با اصول تولید محتوا و کاربرد نوشته ها در وردپرس آشنا کنیم.

در مورد تولید محتوا در وردپرس یک فصل کاملی را در ادامه همین دوره آموزش وردپرس در نظر گرفته ایم. در فصل تولید محتوا، آموزش مدیریت نوشته ها در وردپرس، کار با رسانه ها، ویدئو، صوت، عکس، مدیریت برگه ها و هر آن چیزی که برای تولید محتوا در وردپرس نیاز دارید را یاد می گیرید.

لینک جلسات فصل تولید محتوا در صفحه آموزش WordPress:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست