تنظیمات صفحه در پیشخوان وردپرس

با یک آموزش وردپرس دیگر در ادامه مجموعه 100 جلسه ای آموزش وردپرس رایگان در خدمت شما هستم. در این جلسه تنظیمات صفحه در پیشخوان وردپرس برای سفارشی سازی المان های صفحه در پیشخوان وردپرس را بررسی می کنیم. با ما در دانشگاه وردپرس مرجع آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی همراه باشید.

تنظیمات صفحه در وردپرس چیست؟

تنظیمات صفحه در وردپرس

برای سفارشی سازی المان های نمایش داده شده در هر صفحه از پیشخوان وردپرس گزینه ای با عنوان تنظیمات صفحه در نظر گرفته شده است. به کمک این تنظیمات می توانید تعیین کنید که چه مواردی در صفحه کاری پیشخوان نمایش داده شود و چه مواردی نمایش داده نشوند.

توجه داشته باشید این گزینه در بخش های مختلف پیشخوان ممکن است ظاهر شود یا وجود نداشته باشد. پس با توجه به تنظیماتی که هر ناحیه کاری به شما می دهد ممکن است این مورد را مشاهده کنید یا نکنید. مثلا این گزینه در صفحه اصلی پیشخوان وردپرس وجود دارد ولی وقتی وارد بخش رسانه ها شوید دیگر وجود ندارد.

تنظیمات صفحه در پیشخوان وردپرس

برای دسترسی به تنظیمات صفحه در هر یک از صفحات پیشخوان وردپرس کافی است در بالای پیشخوان بر روی گزینه ای با همین نام کلیک کنید.

با کلیک بر روی تنظیمات صفحه فهرستی از المان های صفحه برای شما نمایش داده می شود که امکان یک سری سفارشی سازی ها را بر روی ناحیه کاری به شما می دهد.

تنظیمات المان های صفحه پیشخوان وردپرس

  • در یک نگاه
  • فعالیت
  • پیش نویس سریع
  • اخبار و رویدادهای وردپرس
  • خوش آمدید
  • وضعیت سلامت سایت

با فعال یا غیرفعال کردن چک مارک هر کدام از المان های صفحه می توانید وضعیت نمایش آن را تعیین کنید.

تنظیمات المان های صفحه

در ادامه برخی از المان های صفحه و گزینه های قابل نمایش یا حذف از پیشخوان وردپرس را بررسی می کنیم. با یونی وردپرس مرجع آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی همراه باشید.

در یک نگاه: این گزینه یک متاباکس یا به اصطلاح المانی را در صفحه فعال می کند که توضیحات اجمالی در مورد وضعیت سایت را به شما می دهد. مثلا آمار کلی از تعداد نوشته ها، تعداد برگه ها، تعداد دیدگاه های تائید شده و دیدگاه های نیازمند بررسی، مشترکین خبرنامه و…

فعالیت: یکی از المان های صفحه که خیلی کاربردی است همین بخش فعالیت است. آخرین نوشته های منتشر شده در سایت، آخرین محصولات، نوشته های زمان بندی شده، آخرین دیدگاه ها و… در این بخش نمایش داده می شوند.

پیش نویس سریع: اگر ایده های جذاب تولید محتوا روزانه از ذهن شما می گذرد که نمی خواهید فراموش کنید، پیش نویس سریع بهترین گزینه است. با این المان صفحه خیلی سریع می توانید یک پیش نویس سریع در وردپرس ایجاد و ذخیره کنید.

اخبار و رویدادهای وردپرس: اگر به اخبار دنیای وردپرس علاقه مند هستید مطالب وبلاگ دانشگاه وردپرس را از دست ندهید. اما یک المان دیگر در پیشخوان وردپرس نیز وجود دارد که از سایت رسمی وردپرس اخباری را برای شما نمایش می دهد.

خوش آمدید: هنگامی که برای اولین بار وردپرس را نصب می کنید یک پیام خوش آمدگویی با یک سری دسترسی های سریع برای شروع کار به شما نمایش داده می شود. این المان را می توانید از تنظیمات صفحه فعال یا غیرفعال کنید.

وضعیت سلامت سایت: سلامت سلایت موضوع مهمی است که در جلسات پیشرفته تر در این مورد به طور مفصل صحبت می کنیم. اگر گزینه سلامت سایت را فعال کنید یک دید کلی از وضعیت سلامت سایت در پیشخوان وردپرس به شما نمایش داده می شود.

تنظیمات صفحه در داشبورد وردپرس برای صفحات مختلف

تنظیمات صفحه در پیشخوان وردپرس به موارد مطرح شده در بخش قبل خلاصه نمی شوند. چون وارد هر صفحه دیگری از پیشخوان که شوید این تنظیمات تغییر می کنند. مثلا اگر وارد بخش نوشته ها شوید یک سری تنظیمات جدید خواهید داشت و اگر وارد بخش برگه ها شوید باز هم گزینه های دیگری می بینید. در برخی بخش ها نیز هیچ تنظیماتی در کار نیست.

برای مثال در تصویر زیر تنظیمات صفحه در نوشته ها را مشاهده می کنید.

تنظیمات صفحه در داشبورد وردپرس

در حالت کلی در هر صفحه ای از محیط پیشخوان وردپرس که باشید در بالای صفحه به گزینه های سفارشی سازی همان بخش دسترسی خواهید داشت.

آموزش کامل پیشخوان و مدیریت سایت

آموزش کامل پیشخوان و مدیریت سایت آموزش وردپرس

در این آموزش سعی کردیم به طور کامل شما را به تنظیمات صفحه و المان های صفحه در پیشخوان وردپرس آشنا کنیم. یک بخش دیگر برای سفارشی سازی ناحیه های کاری پیشخوان نیز با عنوان متاباکس ها وجود دارد که در جلسه بعدی بررسی می کنیم. اما آموزش های رایگان دانشگاه وردپرس بیش از 100 جلسه هستند…

برای آموزش کامل وردپرس و مدیریت سایت های وردپرسی سایر آموزش های فصل آموزش پیشخوان وردپرس و مجموعه 100 جلسه ای وردپرس در لینک زیر را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست