در مجموعه 100 جلسه ای آموزش وردپرس به جلسه مدیریت رسانه ها در وردپرس رسیدیم. در این جلسه از آموزش پیشخوان وردپرس با مفهوم کتابخانه وردپرس، رسانه در وردپرس و کابردهای آن آشنا می شوید. با ما در دانشگاه وردپرس مرجع آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی همراه باشید.

رسانه در وردپرس (کتابخانه مدیا / Media) چیست

رسانه در وردپرس

عبارت Multimedia یا Media در وردپرس فارسی با عنوان رسانه ترجمه شده است. رسانه در وردپرس به هر نوع محتوای غیر متنی گفته می شود که در تولید محتوا به کار می رود. مثلا عکس، صوت و ویدئو از محبوب ترین انواع رسانه محسوب می شوند.

برای اضافه کردن رسانه ها به سایت بخشی با عنوان Media Library یا کتابخانه وردپرس در پیشخوان در نظر گرفته شده است. کتابخانه وردپرس که در زیر مجموعه رسانه قرار می گیرد بخش اصلی آپلود رسانه در وردپرس است. با مراجعه به کتابخانه وردپرس و به سادگی چند کلیک یا کشیدن و رها کردن یک فایل می توانید رسانه جدیدی به کتابخانه اضافه کنید.

کاربرد رسانه در وردپرس و کتابخانه وردپرس

رسانه در وردپرس و کتابخانه وردپرس

تصاویر، ویدئوها، صوت ها و… المان های محتوای غنی (Rich Content) در تولید محتوا محسوب می شوند. تولید محتوایی که صرفا شامل یک متن طولانی است برای کاربر خسته کننده است. با استفاده از تصاویر در بین محتوا می توانید جذابیت محتوای خود را افزایش دهید. همچنین صوت و ویدئو از انوع محتوا های جذاب در زندگی اینترنتی امروز به شمار می روند. پس کاربرد رسانه در وردپرس برای جذاب کردن محتوا است.

بخش کتابخانه وردپرس در زیرمجموعه رسانه در پیشخوان وردپرس و برای مدیریت رسانه ها در وردپرس پیش بینی شده است. کاربرد اصلی رسانه و کتابخانه وردپرس برای آپلود و مدیریت فایل هایی مثل تصاویر، ویدئو ها و صوت ها است که در ادامه آموزش کار با وردپرس با این موارد آشنا می شوید.

  • آپلود فایل در وردپرس (مثل عکس، ویدئو و صوت)
  • مدیریت فایل ها

مدیریت رسانه ها در وردپرس

برای مدیریت رسانه در وردپرس، کار با بخش کتابخانه وردپرس، آپلود فایل و مدیریت رسانه ها در فصل تولید محتوا در دوره آموزش وردپرس آموزش های کاملی آماده کرده ایم. در ادامه آموزش رایگان وردپرس در جلسات بعدی ابتدا سایر بخش های پیشخوان را معرفی می کنیم و سپس در فصل بعدی بر مباحث تولید محتوا در وردپرس مسلط خواهید شد.

لینک جلسات فصل تولید محتوا در صفحه آموزش وردپرس:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست